GREAT WALK OKOLO SOPEK

17. února 2012 v 5:00 | Cuba
Pátek, 13.ledna 2012


Ubytování super, v Napieru moc neprší a strategická poloha k tomu. Jenom s tou prací dokud nedozrajou jablka to nebude slavné. Sbírat budeme jen pár dnů v týdnu, o víkendu volno. Aspoň, že našetřeno máme pořád dost. Zatím.

Nikomu se nechce hledat jiná práce. Definitivně se rozhodujeme pracovat pro Iana. Když bude volno, tak budeme jezdit na několikadenní výlety.

Předpověď počasí je příznivá pro sopečnou oblast uprostřed Severního ostrova. Bukujeme dva noclehy na horských chatách přímo na úbočí sopek. Příští den ráno vyrážíme na další Great Walk.

Do středu ostrova jsme se dostali po té nejvíce zkroucené štěrkové cestě v horách. Holkám vzadu bylo blbě. Vsadím se, že na ty zákruty by jim ani pět kinedrilů nepomohlo.

Do národního parku Tongariro jsme dorazili k večeru. Pršelo tak, že místy stěrače nestíhaly stírat. To se zase někdo pěkně seknul s tou předpovědí... My byli rozhodnutí vyrazit i v tomhle nečase. Za ty dva noclehy na chatách jsme zaplatil dost na to, aby jsme si je nechali propadnout.

V DOC pobočce na nás hledí jak na blázny. "Vy chcete jít ještě dneska na trek? Dívali jste se na předpověď?" udiveně se ptá úřednice. Kývnul jsem. "Na změněnou předpověď? V tisíci metrech bude vichřice, v nárazech bude mít až 110 km."

Mile nás překvapilo, že nám vrátili rezervaci do posledního dolaru. Mysleli jsme, že špatné počasí není důvod ke stornu.

Nezbývalo nám nic jiného, než odjet co nejdále od Tongariro parku, někam, kde je pěkně.


Za národním parkem Tongariro leží nekonečné jezero Taupo. Jezero je zaplavený kráter největší aktivní sopky na Zélandu. Je prý tak plytké, že se v něm dá jít několik minut jen po pás ve vodě. My kolem jezera jen prosvištěli a zastavili až na jeho severním konci ve stejnojmenném městě Taupo. Za městem jsme v lese objevili schovaný kemp, který byl úplně zadarmo.

Před spaním jsme ještě stihli prohlídku vodopádů Huka Falls. Spíš než o klasické vodopády se jednalo a zúžené koryto řeky. Voda se v něm valila s ohromnou prudkostí./další foto v GALERII - SEVER SEVERU/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama