JEDEN DEN V ŽIVOTĚ SBĚRAČE CHŘESTU III.

16. listopadu 2011 v 6:09 | Cuba
Úterý 15. listopadu 2011

Zrovna dojídáme poslední sousta, když v tom k nám ke stolu přichází věčně vysmátý David: "Hey guys, golf today?" A nedá pokoj. Jednou jsme totiž ve staré garáži za domem s Davidem vyhrabali zaprášené golfové hole a míček. Pak tím míčkem málem vysklili okno, když jsme se ho snažili odpálit co nejdál. A teď by golf nejraději hrál pořád. Davida máme celkem rádi. Chybí mu totiž tradiční asijský ostych. Když se vracíme z práce, pokaždé namísto pozdravu prohodí: "Tak co, kolik beden bylo dneska?" "Sto třicet," odpovídáme. David se jen ušklíbne: "Tak málo?" Pracuje totiž v balírně chřestu a jeho plat se odvíjí od toho kolik my sběrači nasbíráme.

Umyjeme nádobí, probereme s osazenstvem kuchyně novinky, vypijeme čaj, dáme si něco na zub, prohlédneme si návštěvnost blogu, napíšeme domů email a zkontrolujeme facebook. Do toho nám občas pěkně zvesela zahraje Zubatka na klavír. Problém je, že má zatraceně omezený repertoár - jednu narozeninovou písničku HAPPY BIRTHDAY. Někdy ji dokáže hrát dokola klidně dvě hodiny. Pěkně nám tím leze na nervy. Kdyby zahrála jednou, dvakrát, ale ona pořád opakuje tu samou ohranou melodii. Asi nejhorší na tom je, že po sto padesáti odehraných hodinách této písně se musí pořád dívat do not. Můžete mít železné nervy, ale tohle nás přivádí k nepříčetnosti. Ještě jednou TO zahraje a omlátíme ji hlavu o klávesy!

Začíná stmívat. Pomalu se balíme a opouštíme kuchyň. Venku na parkovišti hrají malí asiati basketbal. "Jako technika dobrá, ale střílet na koš teda moc neumí," hodnotí odborně jejich hru basketbaloví experti Štambík s Honzou.

Parkoviště za domem, kde parkuje přes tucet aut je ale zajímavé z jiného důvodu. Spíš než normální parkoviště připomíná klasické vrakoviště. A to ne neprávem. Pokud si dobře pamatuju, několik aut je nepojízdných už nějaký ten pátek. Jako poslední se k nim přidala nedávno zakoupená stará audina z roku 1986 od Estonců. Naše Enterprise byla svého času nejstarším kouskem mezi těmito jezdícími troskami. Auto je na Zélandu třeba, peněz málo a tak lidi kupují auta zásadně podle ceny. Co na tom, že auto bylo párkrát bourané, je skrz na skrz prorezivělé, vzorek na gumách byl sjet v minulém století, zvuk motoru připomíná sekačku a na tachometru tři sta padesát tisíc kilometrů. Hlavně, že v něm zítra dojedu do práce ne? (Na co měnit baterii, když auto jde nastartovat přes startovací kabely z baterie auta jiného? Tuto filosofii razí už druhý týden naše spolupracovnice malajské novinářky a z našeho auta si udělali pojízdný startér. Ale nepomožte třem slečnám v nesnázích...)

Štambík už ve svém chatkostanu žhaví elektrodečky. Dnes večer čepuje Double Brown. Double Brown je novozélandská parodie na pivo. Vendul otvírá brambůrky. Marně hledala v obchodě ty "výtečné" Hobžovy, česnekové. Dnes večer se bude promítat Pán prstenu. Rozšířená verze. Dohromady mají všechny tři díly přes deset hodin. Sledovat film někteří z nás vydrží až dvacet minut! To znamená, že někdy po novém roce Pána prstenu dokoukáme. Pána prstenu poctivě sledujeme, neboť v našem Kiwi autoatlase máme označena všechna místa, kde Peter Jackson natáčel a hodláme se alespoň na ta nejznámější zajet podívat.

No a tak u Štambíka v obýváku končí jeden den v životě sběrače chřestu. Sbírání už máme popravdě po krk. A proto tento pátek vyrážíme na další čtrnáctidenní výlet. Tentokrát po jihu Jižního ostrova. Ale v poněkud jiném složení. Honza s Mončou zůstávají na farmě, protože je třeba dirigovat a dávat pozor na osádku asijského vozítka (a taky holkám musí někdo dělat pojízdný startér). Na výlet Obři pojedou až se Vendul, Štambík, já a nově Verca po čtrnácti dnech odpočatí a plní zážitků zase na chřestovou farmu vrátíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jane jane | 16. listopadu 2011 v 9:00 | Reagovat

tak si to užijte, a co nejdříve se ozvěte, to skvělé čtení nám bude chybět :D ... už se tešíme na zážitky z cest

2 elis elis | 16. listopadu 2011 v 9:09 | Reagovat

Verca už je ve formě se svými jadrnými komentáři. Ať se vám daří na výletě, těšíme se na reportáře. Zdravíme!!

3 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 15:21 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama