GUY FAWKES NIGHT

17. listopadu 2011 v 8:35 | w.

Neděle 6.listopadu 2011

Remember, remember the fifth of November.. (Nezapomeň na pátý listopad)
A taky že nezapomeneme.

Peter nám jednoho dne (5.listopadu) udělal velikou radost a ohlásil na další den volno. Neskákali jsme sice do vzduchu s rukama vztyčenýma jako malé zedřené Malajky, co s námi na poli sbírají, ale radost byla a velká. Aby taky ne, po třech týdnech každodenního desetihodinového sbírání.

A tak jsme oslavili volno, Štambikovy narozky staré tři měsíce, spoustu dalších věcí, na které se dá připít a společně se Zélandem neúspěšné zapálení britského parlamentu v roce 1605.

Večer pátého listopadu se ve všech městech a vesničkách na Zélandu a taky v jiných anglických zemích rozsvítí velkolepé ohňostroje. Zajeli jsme se podívat na jeden na druhé straně Christchurch v Brightonu. Dorazili jsme na pláž, kde už stály a seděly stovky lidí, mezi kterými občas bouchla nějaká ta rachejtle nebo prskavka. Všichni netrpělivě sledovali molo, které se tyčilo vysoko nad jejich hlavami. Následovali jsme dav a taky jsme začali hledět. V devět hodin jsme se všichni dočkali - vystřelila první světlice a pak se to rozjelo.


Dalších dvacet minut jsme stáli na pláži plné rodin s dětmi, mladých puberťáků, maorských obrů a jejich maorských obrovských fousatých žen a dívali se na tu nevídanou podívanou.


Po skončení jsme se odebrali do nejbližšího liquer storu (obchod s alkoholem), který jsme si cestou na ohňostroj vyhlídli a po třech měsících jsme si vítězoslavně zakoupili kořalku. Byla to vodka skoro za pět set, ale jak se po ní zpívalo. Začali jsme v chatce Ó hřebíčkem, pak zazněly za doprovodu vypůjčené kytary písničky z Já písničky, následovalo karaoke se zlatým Kájou no a končilo to v obývákokuchyni. Ve dvě ráno jsme tam přistihli Malajky, jak ponocují a zpívají malajské ploužáky a Monča, jakoby v Malajsii rozená, se k nim přidala a zpívala je jako vlastní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mary Mary | 18. listopadu 2011 v 9:47 | Reagovat

Ten ohňostroj vypadá skoro jako u Péti na chatě na silvestra:-), což mi připomíná, že se blíží Vánoce a je čas napsat Ježíškovi, nebo kdo vlastně nosí dárky na Zélandu? Napište to sem, já mu to předám!
Verčo, moc na tebe myslíme, pořádně jez a pracuj! Mamka a taťka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama