HEAD OF THE KIWI

9. října 2011 v 9:07 | štambik

Sedíme namačkaní v automatu Toyota Estima ročník 1993 s volantem na pravé straně a těžko nalezitelnou páčkou na otvírání nádrže a blížíme se k našemu náhradnímu domovu v homestay u duhové hvězdy. Na micro bedničkách za 20$ hraje Divokej Bill a když začne hrát Malování, začne si pobrukovat i antidivoký antibill Honza.
Po čtrnácti dnech v neplacených DOC (Department of Conservation) kempech jsme všichni už tak trochu v rozkladu. Snažili jsme se částečně konzervovat ve slané mořské vodě, koupání ve studené vodě je ale jen pro chlapy a chvil kdy je i pro holky není zrovna moc.
V rozkladu byl i jediný tučňák, kterého jsme našli pod jedním z mnoha ohromných skalních útvarů na pláži Wharariki. Když jsme ho trošku podepřeli klacíkama, nechal se s námi vyfotit.


Na horách je pořád kupa sněhu a my si nehrajeme na hrdiny a otáčíme to 300m od vrcholu Mt. Arthur. Stejně jsme v mlze nevěděli kterým směrem jít. Výšlap to nebyl obzvlášť obtížný, až přijede Verca, bude muset přebrodit 60 řek.
Na kiwiho zobáku (Farewell Spit) jsem zjistil, že když na písečné duně skočím salto vzad, skončím na zobáku, že když mě bude při skoku Wendul fotit, bude mít plný foťák písku, a že když budu válet v písku sudy, budu ho sypat ještě týden z kapes.


V parku Abel Tasman jsme nehodili ani jeden kámen na dno 170m hluboké propasti - Harwood´s Hole, menší sestry naší Macochy, myslel jsem, že je to známka dospělosti.
V jeskyni, ve které s Cubou 2 hodiny zběsile pobíháme, šplháme, plazíme se a prozkoumáváme všemožná zákoutí několik kilometrů dlouhých chodeb, zjišťuji, že objevitelský pud z nás opět udělal malé kluky (holky s námi byly taky, ale Wenca už malá je a Monča po celou dobu průzkumu postupovala rozvážně:).
V Nelsonu jsme po mnoha pokusech narazili na F & Chips, po kterých jsme se neposrali a pochopili jsme, že hotdog je na NZ hnusný párek obalený v hnusném těstíčku.
Viděli jsme všechno, co se dalo vidět a nejsme z toho chytřejší. Teď nás čekají dva měsíce práce, dořešení kauzy vesmírné lodi Enterprise a 20 nových asiatů - týdně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 verca verca | 9. října 2011 v 14:08 | Reagovat

60 rek..parada, to nas bude obr prenaset.  stambik a hole nohy v pisku.. to je naky oxymoron, vsechno je tam mozne i to ze weky kradou zasadne veky.

2 wenca wenca | 10. října 2011 v 8:05 | Reagovat

jo štambik nakonec našel ve své fobii zálibu a v písku už chodí i boso :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama