HANMER SPRINGS

27. října 2011 v 9:54 | Cuba
Středa, 5.října 2011

V předpovědi počasí na další dny hlásí déšť a Peter nám s viditelným zármutkem ve tváři sděluje, že v nejbližších dnech to s prací vypadá bledě. Prý je letos sezona nějak opožděná. Zajímavé, pokaždé když přijedeme na nějakou zemědělskou farmu je sezona více nebo méně opožděná. Někdy mi tak připadá, že farmáři jsou jen zkrátka nedočkaví a natěšení na nadcházející období sběru. Nicméně byl před námi den volna a deště. A na tento okamžik jsme přesně čekali.

Balíme plavky a vyrážíme se koupat. Opouštíme rovnou placku Cantenbury a po dvou hodinách jízdy dorážíme do podalpské oblasti, kde vrcholky hor stále ještě zdobí sněhové čepice. Venku krásně prší a teplota šplhá k úctihodným 13ºC. Perfektní podmínky na koupání... ve čtyřicetistupňových bazéncích. U pokladny nám paní sděluje, že je možno přikoupit si vstup na tobogány. Tak přikupujeme.

Venku se svlékáme do plavek. Je zima. Velká. Vendul namístě zmodrá. Vcelku rychle nám dochází, že musíme skočit do nějakého bazénu nebo zmrzneme. Vybíráme si bazén, ze kterého se kouří nejvíce a hurá do vody. V prvním okamžiku mám pocit, jako bych skočil do hrnce s vařící vodou, ale po chvíli si ten kouřící hrnec náležitě vychutnávám.


Protože jsme v Hanmer springs uprostřed týdne, nemusíme o svoje místo ve vyhřátém bazénku bojovat s ostatními lidmi a můžeme si vybrat takový, ve kterém nikdo není. V celém areálu Hanmer Springs pobíhají zmateně desítky plavčíků a hledají, koho chránit před utonutím. A tak i nám je nakonec přidělen osobní plavčík, který nás sleduje všude kam se pohneme. Dokonce se za námi do vody jedna plavčice vydává, v ruce foťák, a že prý nám udělá fotku, kterou od ní pak můžeme koupit. Fotku odmítáme. Třicetiminutový rozhovor s ní však už nijak odmítnout nejde. Vůbec lidi na Zélandu jsou celkově poněkud "rádomluvní".


Čas od času se osmělujeme, vylézáme z teplé vody a přebíháme do jiného bazénku. Ty se od sebe liší teplotou a složením minerálů ve vodě. V podstatě ale čtyři následující hodiny trávíme naložení a rozpláclí v teplé vodě. A to nám ani nevadí neustávající déšť.


Hanmer Springs opouštíme naprosto unavení, tak jak to bývá vždy po delším čase stráveném ve vodě. Co nás trochu mrzí, je fakt, že si ten párek v rohlíku s kečupem zkrátka nekoupíme. Ten mají bohužel jenom na bazéně v Porubě. Ale co, osvědčené olejnaté fish and chips jsou nakonec taky jídlo...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama