ASPARAGUS

31. října 2011 v 23:59 | W
TAK DLOUHO JSME VE SKLENÍKU S CHŘESTEM NAIVNÍMU ŠTAMBIKOVI NAMLOUVALI, ŽE PŘESAZUJEM KOPR, AŽ SE ŠEL ZEPTAT FARMÁŘE, JESTLI TEN KOPR PĚSTUJE POUZE NA PRODEJ NEBO I NA JÍDLO.
neděle, 9.října 2011

... bez komentáře ...NESBÍREJTE CHŘEST HLAVOU DOLŮ, BUDE VÁM BLBĚ
úterý, 11.října 2011

Před třemi týdny začala sezóna a tak jsme dostali nožíky a procházeli se po polích, kde sem tam rostla zelená tyčka = chřest. Sbírali jsme jen delší než 23cm a o větším průměru než 8mm, k čemuž nám z počátku pomáhala plastový kolík. Chřest na prodej nesmí být rozkvetlý, o tom jsme se poučili u pásu na třídění, když nám Peter oznámil, že nesbíráme květiny ale chřest :).
Po týdnu nám představil svůj vynález. Lehnete si na břicho, hlavu a ruce dolů, stroj jede, vy sečete, bedny se plní, hlava se plní, rudý obličej, vozítko jede rychle, řežete chřesty - kytka nekytka, tloušťka netlouštka, míru máte v oku, uříznete krátký, sníte ho, sníte druhý a desátý, řežete prsty, tupíte nože .... sbíráte chřest.
Vstanete z vozítka, je vám blbě. Monča skoro blije, jak na velrybách.
A na druhém poli chodí asiati, kteří nasbírají dvakrát tolik, protože nemají ten pekelný stroj, který v každé zatáčce chcípá.UŽ JSME MISTŘI VOZÍTKA, ASIATI NESTÍHAJÍ
neděle, 16. října

Na polích stojí tři vehikly z toho dva nepojízdné, u kterých se sem tam objevuje mechanik a zkouší je zarputile opravit. Na jediném funkčním jezdíme prozatím my. Střídáme se v řízení. Zkoušíme různé techniky.
Stačilo pár dnů a z naší neschopnosti useknout pěkný chřest při jízdě hlavou dolů se stalo umění.
V uších sluchátka, hudba na plné pecky. Zběsile sečeme. Už si stíháme za běhu i nabrousit nůž, odvrátit nebezpečné nálety ptáka chránícího si své hnízdo v jednom řádku na poli, vyměnit plné bedny za prázdné, třídit a ještě k tomu nasbírat ne jen 8 beden za hodinu, které stačí pro získání bonusu, ale i 11.PRŠÍ, PRŠÍ, JEN SE LEJE
středa, 19.října 2011

Dostali jsme volno, že prý má pršet. Ha, to bude zase jenom nějaká přeháňka jako vždycky. Zélanďané z toho nadělají. Vždycky, když začne mrholit, mají smrt v očích a říkají, ať se jdeme schovat. No a pracovat v dešti, to už vůbec ne.
Jenže pršelo. Celou noc a den. Voda se valila ze střech, jezero na parkovišti v kempiku neodtékalo, chatky se třásly div že neodletěly.
A pršelo i na poli a vozítka jsou na ho.no.


Voda na rovných polích stála a nechtělo se jí pryč. Čekala, až přijde Peťa a začne neohrabaně kopkat lopatou odvodňovací rigoly.
A tak jsme obuli gumáky a brodili se celé dny za asparágy jako rybáři za rybou. Peter měl místo vozítek nakoupit kajaky. Aspoň pro asiatky, které se v bílých botaskách brodily na suších místech pole v bahně skoro po kolena.
APARAGUS HELL
Pondělí, 31.října 2011

Po povodních přišlo opravdové peklo, týden čtyřiceti stupňových veder vysázel na poli zelené chřestové lesy, přinesl dvanáctihodinové směny, spálenou kůži a pot.
Přilepeni na černých rozpálených matracích sekali jsme dosud nevídanou úrodu od rána až do noci. Drandili jsme vozítkama po polích a stihli posbírat maximálně tři, i když se mělo sbírat všech šest. Mažeme se padesátkou a i tak máme spálené nosy a na uších puchýře.


Některé dny se chodilo pěšky. A to jsme závodili s Barčou - malajkou neznámého jména s evropskou přezdívkou Barbara, která dokázala za čtyři hodiny ujít asi dvanáct metrů, zatímco ostatní posbírali dva třísetmetrové řádky. Když všichni už dávno seděli na pauze, Barča se kolébala na druhé straně pole, táhla se jak smrad a než došla k nám, byli jsme už dávno pryč.
Další den už do práce nemusela. My ano a když pan mechanik znova opravil nepojízdné stroje, mohli jsme zase drandit a sbírat v leže. Kdyby byla nebývala Barča vyhozena, možná by překvapila a sbírala v leže rychleji.


/další foto v Galerii-Christchurch/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iron iron | 5. listopadu 2011 v 10:43 | Reagovat

ten honzuv kloubok je šmrncovní! ale jenom ho vidim na tom sekej-sekej vozitku a boli me za krkem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama