ALL BLACKS

12. září 2011 v 20:58 | Cuba
Neděle 11. září 2011

Ka mate Ka mate
Ka ora Ka ora
Ka mate Ka mate
Ka ora Ka ora
Tenei Te Tangata Puhuruhuru
Nana i tiki mai whakawhiti te ra
Upane Upane
Upane Kaupane
Whiti te ra!

Je pátek, odpoledne, sedíme v nastartovaném autě a chystáme se odjet z práce domů. V tom k nám dobíhá farmář Peter a jen tak mimochodem se zeptá: "Máte Televizi?" Trochu přihlouple se na něho podívám o odpovídám mu, že náš dřevěný stan o rozměrech dva krát dva metry nemá televizi v základní výbavě. Peter moc dobře ví, kde bydlíme a často si z našeho homestay kempu dělá srandu. Jednou se mě ptal, jestli spíme v houpacích sítích, které jsou z nějakého mi neznámého důvodu rozvěšeny po celém kempu Rainbow Star, anebo jestli se vlezeme do těch mrňavých chatek. Tuším, že se za jeho otázkou skrývá něco jiného, a taky že jo - All Blacks. Farmář odběhnul do svého domu. Po chvíli se vrací, v levé ruce drží televizi, v pravé dlouhou anténu. Úsměv od ucha k uchu: "A teď už taky můžete sledovat rugby!"
Samozřejmě jsme o turnaji věděli několik týdnů dopředu, ono to ani nelze nevědět, když se momentálně na Zélandu kolem rugby točí snad úplně všechno. Nový Zéland na jaře (jsme na jižní polokouli) letošního roku pořádá mistrovství světa v rugby. A protože se tento turnaj koná stejně často jako olympijské hry, protože je kiwácký národní tým All Blacks v rugby hodně dobrý, protože my jsme nejlepší pracovníci na chřestové farmě, není vůbec nutné se pozastavovat nad tím, že vám dají televizi, ať poslušně fandíte All blacks.Televizi jsme bez rozmyšlení dali do chatky Štambíkovi, který bydlí doposud sám. Je sice modlou pro taiwanské holky, které mu stihly už několikrát říct, že je very handsome, taky mu tajně zdobí dřevěný stan kytkama, ale nastěhovat se k němu do "bytu" se zatím žádná z Taiwanek neodvážila. Popravdě těm taiwanským děvčatům a jejich vkusu rozumím, neboť Kuba je zhruba dvakrát větší (do výšky i do šířky) než jejich místní malí Taiwanci, kteří se pořád nechají jen obskakovat, a hnout prstem při vaření je ani nenapadne. U nás Vendul prosadila a zavedla tvrdou emancipaci, takže spolu s Kubou vařím jen já:-). Hodně bych se divil, kdyby urostlý svalnatý vařící kluk bydlel i v budoucnu v chatce osamocen!
Do té doby dokud bude Štambík sám, budeme jeho chatku používat i nadále jako obývací pokoj a darovaná televize do obývacího pokoje zkrátka patří. Navíc si Kuba zvelebil chatku tím, že na jednu dřevěnou stěnu přibil dvaceticentimetrovými hřebíky (které jsme si "půjčili" z Peterovy farmy) hrubou peřinu, čímž vytvořil poměrně komfortní gauč (teď mě napadá jestli těmi hřeby náhodou chatku neprobil skrz naskrz). Jeho chatkostan je taky navíc jako jediný z našich obydlí vybaven po domácku vyrobeným sofistikovaným měřidlem zemětřesení. Velikost síly zemětřesení toto měřidlo okamžitě signalizuje počtem spadnutých plechovek - tzn. jedna spadnutá řada se rovná jednomu stupni Richterovy stupnice.


Na večerní ragbyové utkání jsme se řádně připravili, koupili jsme si brambůrky a další piva v plechovce, to abychom mohli zvětšit škálu našeho měřidla, protože jak můžete vidět na fotce, měřidlo je doposud schopno měřit jen slabá zemětřesení o síle max. čtyř stupňů. Otázkou je, pokud by se naše budka při silném zemětřesení definitivně nerozsypala. Ragbyový turnaj začal velkolepým ohňostrojem v Aucklandu. Na velkolepost ohňostroje se přišlo podívat do Aucklandu tolik lidí, že se na některých místech diváci nemohli ani vměstnat na pozorovací stanoviště a popadali tak z mola do moře. Tyto diváky pak museli lovit záchranáři v člunech. Pak už následoval samotný zápas All Blacks vs. křováci z Tongy. Nikdy předtím jsem neviděl celý rugbyový zápas a musím říct, že to byla celkem zábava. Teda až po tom co jsme jakž takž pochopili pravidla. All Blacks křováky převálcovali vysoko, tuším že 40 : 10. Jen tak dál All Blacks! Nechci si ani představit, co by se stalo kdyby turnaj Kiwáci nevyhráli. O tom, že se kolem rugby točí veškerý život na Novém Zélandu jsme se nadobro utvrdili při nedělní prohlídce centra Christchurch. Už dávno jsme si všimli jeřábu, který přidržoval jednu nakloněnou budovu poškozenou zemětřesením. Ovšem nyní už budovu nedrží, Kiwiové pro jeřáb našli daleko lepší využití. Vyvěsily na něho vlajku All Blacks - bílý kapradinový list na černém pozadí.V pondělí ráno nás farmář Peter přivítal s vážnou tváří a úplně vážně se zeptal: "Tak co, dívali jste se?"
Go All Blacks, go !!!


A jak vlastně All Blacks vypadají?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Brzob. Janča Brzob. | 13. září 2011 v 9:05 | Reagovat

Z All Blacks jde strach :-D rugby jsme viděla ve Francii, ale tihle kiwáci jsou jiné kafe

2 Peťka, Luky... Peťka, Luky... | 13. září 2011 v 16:20 | Reagovat

Kubi, Anezka dnes vyhlasila, ze sa nas Simůnek podoba na Kubu, ked sa usmieva... ;o) No...

3 Staří Janíci Staří Janíci | 21. září 2011 v 10:04 | Reagovat

Rugby foreva ! Máte štěstí být na NZ v době WRC. Kdyby vás teda to ragby bavilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama