NP ARTHUR'S PASS

30. srpna 2011 v 9:07
VÝLET DO NÁRODNÍHO PARKU ARTHUR'S PASS


Po sobotním zařizování nám zbyly ještě dva dny volna (víkendy nepracujem a pondělí jsme dostali volno - doufáme, že ne kvůli nedostatku práce) a tak jsme vyjeli na výlet směrem do NP Arthur's Pass.
Jeden z nás se už nemohl dočkat, protože je tam i největší lezecká oblast na celém Zélandu - Castle Hill. Když jsme tam dojeli, byl jako u vytržení a než jsme se stačili sbalit už zmizel mezi šutry. Dokonce se ani nenajedl. Lozec Štamba.
Taky jsme polozili. Cuba tam málem zůstal až dodnes, protože jeden šutr vylezl lehce nahoru, ale horko těžko skákal dolu.
Lozec Štamba se nám permanentně ztrácel, někde se věšel, ale pak se vždycky zčista jasna objevil.Dalším cílem byla jeskyně. Dostali jsme se ale jenom na parkoviště, protože prý taje sníh a já bych měla hladinu v jeskyni těsně nad hlavu. Při pohledu na rudé omrzlé holé nohy skupinky právě se vracejících nás přešla chuť i odvaha.
Jeli jsme dál. Skrz hory, kolem jezer a protože se už blížil večer, hledali jsme místo na spaní. Našli jsme ho v odlehlém lese v přístřešku s krbem. Rozdělali jsme oheň, opekli toasty a ustlali si na zemi. Při nočním čůrání přede mnou v lese zakřupaly větve. Čelovka odhalila chlupatého černého tvora s hrbem velikosti velké kočky. Chodil jak lenochod a vůbec se nebál. Cuba za ním běhal v podvlíkačkách po lese a svítil mu do očí. Než jsem ale stačila donést foťák, zmizel na stromě. VAČICE !!! (jsme se dozvěděli v infocentru další den).


Monča veterinář prohlásila, že to často mívá vzteklinu. Celou noc se vačice producírovala kolem našeho přístřešku a křupala větvemi. Tak někteří z nás měli pro strach vymalováno. K tomu ještě přiletělo tak milion a pul mušek se sosákem a bylo.
infocentrum:
"Vačice je na Zéland dovezený nepřirozený škůdce a tak je Zélanďany hubena."
"Zakoupením kožešiny vačice přispějete ke zlepšení přírodních podmínek na Novém Zélandu"
Už víme kam šel muž s nápisem sniper na skle auta, který brzo ráno zaparkoval vedle nás u přístřešku a na zadním sedadle měl podlouhlé černé obaly.... střílet vačice !!


Druhý den jsme pokračovali dál do vesnice Arthur's Pass, kde jsme se šli podívat na vodopády a sledovali papoušky Nestor kea jak nám mašírujou po autě a okusujou těsnění. Zaznělo i hrubé "Nech to ty zmrde"!!!
Jediným neúspěchem výletu bylo, že i přesto, že jsme si nahráli zvuk vábení samce samičkou a pouštěli ho na lesy, kiwiho jsme spatřili jenom na ceduli.


/ nové fotky v galerii - Christchurch, Arthur's Pass, Honza a Monča /
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mitas24 mitas24 | 30. srpna 2011 v 13:38 | Reagovat

Hm, Kea, pokud si vzpomínám, Robin mi líčil, jak si troufne i na ovce a vytrhává jim maso, takže menší tvorečkové si musí dávat pozor. Ale podle prstýnku tady tohoto soudím, že je ženatý a pod pantoflem, tudíž neškodný. A ty šutry vůkol můžu jenom závidět...

2 Mončičák Mončičák | 3. září 2011 v 10:16 | Reagovat

Farmář Petřík nám poradil abysme vačici příště vzali klackem po hlavě a velkou ránou:)

3 verca verca | 3. září 2011 v 16:33 | Reagovat

máte ještě ty knedlíky?

4 stambik stambik | 4. září 2011 v 9:14 | Reagovat

jeste na dva obedy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama